כניסה לאיזור האישי
חבר חדש? לחץ כאן להרשמה
הרשמה לאתר
 
אנא מלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליך בהקדם
כבר רשום? לחץ כאן לכניסה
 

ארגונים נגד קידום הרפואה

ארגונים נגד ניסויים דורשים לעצור את הניסויים בבעלי חיים לחלוטין, גם במחיר פגיעה בקידום בריאות הציבור ועצירה של פיתוח תרופות.

ארגונים אלה פונים לציבור ולנבחריו בשם שמירה על רווחת בעלי חיים ומניעת צער וסבל מהם, דרישות שהחוק ויישומו כבר מבטיחים. הקיצוניים שבהם, הדורשים הענקת זכויות לבעלי חיים, מעניקים מעמד מוסרי דומה, אם לא זהה, לאדם ולחיה. הם אינם מסתפקים במניעת סבל, אלא ביטול ניסויים בבעלי חיים, מבלי להתחשב בפגיעה הוודאית בבריאות אדם וחיה כתוצאה מכך.

"……. המאבק למענם (של בעלי חיים) הוא חלק ממאבק רחב יותר למען צדק חברתי……. אחת המשמעויות של המונח זכויות היא שכל פרט חשוב, וכי מי שמציל נפש אחת- כאילו הציל עולם מלא." (עו"ד יוסי וולפסון, "לוחם זכויות בעלי חיים, ובני האדם שביניהם")

בין דרישות העמותות כפי שעולות בהצעות החוק השונות:

  • איסור על ייבוא וייצוא בעלי חיים לצרכי ניסויים, בידודה של מדינת ישראל תוך מניעת שיתוף פעולה בינלאומי שהוא הכרחי בתחומי המדע.
  • איסור על ניסויים בבעלי חיים שונים (בתחילה קופים ובהמשך …. )
  • שינוי מבנה המועצה הארצית לניסויים כך שכ- 23% מחבריה יהיו מקרב עמותות המתנגדות לניסויים בבעלי חיים.
  • מינוי שופט לראשות המועצה – למרות שאין למועצה שום פעילות שיפוטית והתפקיד דורש ידע מקצועי והבנה טובה של המחקר הביו-רפואי.
  • איסור המתה שלא לתכלית ראויה – המתה לצרכי מזון ראויה אבל ניסויים לא יחשבו כתכלית ראויה.
  • חובת התייעצות – הכפפת כל מי שמגדל בעלי חיים וחשיפת כל מידע בפני מי אגודות למען זכויות בעלי חיים, חסרי כל ידע בסיסי בתחום .